5 مزیت برتر پردازش تصویر صنعتی

پردازش تصویر صنعتی با فناوری پیشرفته‌اش به تولیدکنندگان کمک زیادی کرده است. کارخانه‌ها با استفاده از این فناوری توانسته‌ اند فرآیندهای خود را بهینه‌ سازی کرده و تولیدات را مکانیزه و پرسرعت کنند، کیفیت را ارتقاء و هزینه‌ ها را کاهش دهند. این فناوری می‌تواند بهبود عملکرد و بهره‌وری کسب‌ و کارها را تسهیل کند. در این مقاله به پنج مزیت برتر این صنعت اشاره کرده‌ایم.

 

1.بهره وری بالا

سیستم‌های پردازش تصاویر در صنعت با میزان سرعت تولیدات کارخانه هماهنگ عمل می‌کنند و باعث استفاده بدون وقفه از ماشین‌ها در جهت افزایش تولید و بهره وری میشوند.
نتیجه پردازش تصاویر صنعتی

به عنوان نمونه در پروسه ی چاپ المنت روی شیشه عقب خودرو خطای جزئی در دستگاهی که المنت را چاپ میزند منجر به تولید صدها و شاید هزاران شیشه با المنت معیوب می گردد . اکثر این خطاها با چشم قابل رؤیت نیست . ما با اجرای موفق پروژه ی بررسی عیوب المنت توانستیم در هنگام  وقوع خطا، با به صدا در آوردن آژیر اپراتور خط را آگاه کنیم تا از تکرار آن جلوگیری کند.

2. تضمین کیفیت

استفاده از این تکنولوژی می‌تواند با دقت بسیار بالا عیوب و نواقص محصولات را تشخیص دهد. پردازش تصویر در اتوماسیون صنعتی جزئیات ریزی را که ممکن است توسط چشم انسان نادیده گرفته شود شناسایی می کند . این سیستم هوشمند  می تواند کیفیت محصولات را به‌طور چشمگیری ارتقا دهد. با این روش، تضمین صد درصدی کیفیت محصولات نیز امکان‌پذیر می‌شود.

به طور مثال، اخیراً پروژه‌ای را برای بهبود کیفیت محصولات در کارخانه تولید پوشک انجام دادیم. با استفاده از پردازش تصویر صنعتی، موفق شدیم با دقت بیشتری فرایند تولید پوشک‌ها را بررسی کنیم و به سرعت هر نقص و خطایی را تشخیص دهیم. این اقدامات بهبود قابل توجهی در کیفیت نهایی محصولات ایجاد و به حفظ اعتبار برند کارخانه کمک کرد. استفاده از این فناوری پیشرفته، باعث کاهش نرخ بازگشت محصولات معیوب به کارخانه و جلب رضایت مشتریان شد .

کنترل کیفی پوشکربا پردازش تصویر صنعتی

3. کاهش نیروی انسانی با پردازش تصاویر صنعتی

با استفاده از سیستم‌های پردازش تصاویر صنعتی، کارهای تکراری و وقت‌گیر به طور خودکار و با دقت بالا توسط ماشین‌ها انجام می‌شود. این فناوری توانایی اجرای وظایف تعیین‌شده را به صورت بدون وقفه دارد. هوشمند سازی خطوط تولید باعث می شود عملیات بازرسی و کنترل کیفیت با سرعت و دقتی به مراتب بیشتر از نیروی انسانی انجام گردد.

بهینه سازی با پردازش تصویر در صنعت

پردازش تصویر صنعتی به نیروی انسانی اجازه می‌دهد تا بر روی وظایف پیچیده‌تر و ارزش‌افزاتر تمرکز کنند. این وظایف به تفکر و خلاقیت بیشتری نیاز دارند. این تکنولوژی پیشرفته نه تنها موجب بهینه سازی نیروی انسانی می شود بلکه خطاهای انسانی را به حداقل می رساند .

4.انعطاف‌پذیری بالا

سیستم‌های بینایی ماشین با انعطاف‌پذیری بالا و استفاده از دوربین های صنعتی و  نرم افزارهای حرفه ای پردازش تصویر به بهبود کیفیت محصولات منجر می‌شوند. این سیستم‌ها دقت و سرعت بازرسی محصولات را افزایش داده و امکان انجام وظایف پیچیده‌تری را فراهم می‌کنند. این ویژگی‌ها به کارخانه‌ها کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری به تغییرات بازار واکنش نشان دهند و نتایج بهتری کسب کنند.

بینایی ماشین با هوش مصنوعی

برای مثال، شرکت بینا پردازش سیستم برای اولین بار در ایران موفق شده است، عیوب شیشه‌های خودرو را به صورت هوشمند شناسایی کند. سیستم‌های هوشمند کنترل کیفی انعطاف‌پذیری بالایی دارند و می‌توانند به خوبی با نیازهای شما سازگار شوند.

پردازش تصویر شیشه خودرو

5.اطمینان از تحویل به موقع با بهره‌گیری از پردازش تصویر صنعتی

استفاده از  این سیستم‌های هوشمند می‌تواند زمان‌های توقف و خرابی در فرآیند تولید را کاهش دهد. این فناوری به تشخیص سریع مشکلات و رفع آن‌ها کمک می‌کند. با پردازش تصویر در صنعت تولید به‌ صورت پیوسته  ادامه می‌یابد. این امر منجر به تحویل به‌ موقع محصولات به مشتریان می‌شود و در نتیجه باعث افزایش رضایت مشتریان و تقویت روابط با آن‌ها می‌گردد.

تخصص ما، موفقیت شما!

ما در پروژه‌های پردازش تصاویر صنعتی تجربه و مهارت فراوان داریم . همه پروژه‌هایی که اجرا کرده‌ایم، نمونه‌ای از توانایی ما در ارائه راه‌حل‌های سفارشی و دقیق برای چالش‌های خاص صنعتی بوده است.

برنامه نویسی” پروژه‌ هایی همچون تشخیص باکس‌های جا افتاده در کارتن‌های بزرگ سیگار،برای شرکت همکار، گویای توانایی ما در ارائه راه‌حل‌های دقیق و مؤثر است. ما به رشد و موفقیت کسب‌ و کار شما متعهد هستیم . علاوه بر ارائه راه حل های منحصر به فرد از طریق آموزش‌های تخصصی، تیم شما را به سطح بالاتری از مهارت و کارآیی خواهیم رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *