بازرسی المنت شیشه عقب خودرو

چاپ المنت ها روی شیشه خودرو باید کاملا یکنواخت و ظریف باشد تا سیستم گرمایشی به درستی کار کند. اگر کوچکترین ذرات خارجی یا کثیفی روی شابلون ها یا سیستم مربوط به چاپ المنت وجود داشته باشد کارایی مطلوب وجود نخواهد داشت و محصولات توسط تولید کنندگان خودرو تایید نمی شود بنابراین وجود یک سیستم بازرسی ضروری است.

کنترل کیفیت شیشه خودرو قبل از مرحله خمش

بعد از مرحله چاپ ، شیشه وارد مرحله خمش میشود. عملا بعد از خم شدن شیشه امکان چاپ مجدد روی شیشه وجود ندارد و محصولات معیوب از رده خارج می شوند! این مسئله اهمیت تشخیص آنلاین و به هنگام اختلال های سیستماتیک یا جزئی چاپ را صد چندان می کند.

کنترل کیفی شیشه خودرو
بازرسی شیشه خودرو

بازرسی مدار گرمایی شیشه  خودرو با بینایی ماشین

سیستم های بینایی ماشین امکان بازرسی چاپ را به صورت برخط و آنلاین فراهم میکنند. این سیستم ها شامل اجزای اصلی دوربین و نرم افزاری برای آنالیز تصاویر است. شرکت بینا پردازش سیستم به سفارش شرکت تجهیز صنعت ربات آرکا قسمت برنامه نویسی این پروژه را انجام داده است.

راه اندازی سیستم کنترل کیفی شیشه خودرو

با همکاری این دو شرکت پروژه بازرسی المنت شیشه ، برای اولین بار در ایران پیاده سازی و راه اندازی شده است و این نرم افزار با قابلیت تشخیص کوچکترین قطعی در المنت ها کیفیت محصولات کارخانه تولید شیشه خودرو را کاملا تضمین ‌کرده است.

بازرسی چاپ

آموزش پذیری برنامه بازرسی مدار گرمایی شیشه 

مهمترین ویژگی این برنامه را میتوان آموزش پذیر بودن آن دانست، بدین معنی که میتوان از آن برای کنترل کیفی انواع چاپ مدار گرمایی روی انواع شیشه خودرو استفاده کرد.

 
 
 

سایر عیوب قابل بررسی

ساير موارد مانند بازرسی خط و خش ، لکه و لب پریدگی شیشه نیز به کمک سیستم های بینایی ماشین قابل پیاده سازی هستند.

ناخالصی

آثار آب

لکه

لب پریدگی

حباب

خط و خش

پیاده سازی عملی پروژه در کارخانه